Zespół

Impro Atak! to powstała w 2014 r. grupa teatralna, wykorzystująca różne formy improwizacji. W jej skład wchodzą profesjonalni aktorzy oraz muzycy. Początkowo grupa przyjęła nazwę Produkt Krajowy Impro. W jej skład weszli: Jacek Stefanik (założyciel grupy), Kamila Salwerowicz, Lilu, Michał Bieliński, Wojtek Oleksiewicz, Piotr Gawron-Jedlikowski, Janek Jakubowski oraz Sławek Bartkiewicz. Pierwsze przedstawienie tzw. krótkie formy improwizacyjne pt. „Impro Atak!” miało premierę 2 listopada 2014 r. na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, z którym od tego momentu grupa jest na stale związana. Wiosną 2015 r. zmieniła nazwę na Impro Atak! utożsamiając się z nazwą pierwszego spektaklu.

Zespół związany jest ze swoim rodzinnym miastem poprzez inicjatywę Scena Impro Łódź, jak również z Trójmiastem w ramach sceny Teatr Impro Sopot. Spektakle wystawiane przez zespół powstają ad hoc, na podstawie sugestii widza, który inspiruje aktorów do tego co ma się wydarzyć na scenie. Powoduje to ze każde przedstawienie jest niepowtarzalne i wyjątkowe.

Olo Stachowski

Gościnnie w spektaklach grupy Impro Atak! występują: Agata Myśliwiec-Grąślewicz, Beata „Bebe” Różalska, Marcin „Zorak” Szymański, Piotr Rogucki, Artur Jóskowiak, Mateusz Płocha, Tomasz Marcinko, Adam Kaźmierowski,  Karol Sargalski, Małgorzata Tremiszewska, Wojciech Tremiszewski, Paweł Kukla.