Przedstawienia

impro_atak plakat„IMPRO ATAK!”

wyjątkowe w swoim rodzaju przedstawienie oparte na improwizacji , budowane na gorąco na oczach widzów o którego przebiegu za każdym razem decyduje publiczność. W improwizacji scenariusz jest nieobecny, a aktorzy czerpią inspirację do działania między innymi z sugestii publiczności, reakcji partnera, obserwacji otoczenia.

Od listopada 2014 Impro Atak! Jest stałą pozycją repertuarowa Teatry Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

 

harold plakat„IMPRO ATAK! W pogoni za Haroldem!”,

Długa forma oparta o schemat Harolda. Jest to pełnowymiarowy spektakl improwizowany. Widz ma okazję zobaczyć sztukę powstającą od jego sugestii. Od jednego słowa poprzez wielowątkowe sceny po intrygujące zakończenie. Od aktorów forma ta wymaga wygimnastykowanej głowy i ogromnego skupienia, od widza chęci bycia zaniesionym w nieodgadnione zakątki wyobraźni.

 

 

plakat musical„IMPRO ATAK! Musical improwizowany”.

Widownia zdążyła już pokochać teatralne przedstawienia powstające na żywo i ad hoc w wykonaniu grupy Impro Atak! łódzkiego Teatru Nowego. Nadszedł zatem czas na kolejną ich odsłonę, a mianowicie improwizowany musical. Tu już absolutnie wszystko zdarzyć się może… Na dodatek śpiewająco! Wspaniali muzycy na oczach widowni stworzą klimaty rodem z „Hair”, „Grease”, „Chicago”, czy „Krainy Lodu”, a rewelacyjni aktorzy wzruszą i rozbawią Was do łez. Oto musical jakiego jeszcze nie było, bo inspirowany przez publiczność, która wymyśli tytuł, jednocześnie określając klimat akcji na scenie. Stwórz to i Ty!

 

plakat bajka improwizowana premiera 3.04.16

„IMPRO ATAK! Bajka improwizowana”

Bajka improwizowana to niesamowita podróż w krainę dziecięcej wyobraźni. Wspólną opowieść stworzymy przy zaangażowaniu młodej widowni. Odegramy historię, której autorami będą nasze pociechy i to właśnie one wykreują bohaterów. To pierwszy w Łodzi spektakl, gdzie reżyserami są dzieci! Przyjdź do Nowego i wyreżyseruj swoją niepowtarzalną Bajkę.

 

 

 

plakat armando

„IMPRO ATAK! Siła Armando”

Czy istnieją granice naszej wyobraźni? Czy ilość skojarzeń z jednym słowem jest ograniczona? Na ile sposobów można odnieść się do jednej myśli? Trop, który umożliwi odpowiedzieć sobie na te pytania, znajdziecie Państwo w kolejnej, po „Impro Atak! W pogoni za Haroldem”, odsłonie długiej formy improwizacji. Jedno słowo, jeden monolog i niekończąca się ilość możliwych do odegrania scen.

 

 

 

wieczór dwóch króli

„The School of Nigth”* tworzą Sean McCann i Alan Cox. Co tak właściwie robią?  Otóż właśnie wzywają Muzy, wskrzeszają wielkich poetów i pisarzy przeszłości improwizując ich utracone dzieła. Ich spektakle wystawiane były na festiwalach w Londynie, Edynburgu, Toronto, Edmonton, Amsterdamie, Mediolanie, Bolonii, Wiesbaden.

Spotkania ze „The School of Night” to zupełnie inne i absolutnie niespotykane wydarzenia teatralne. Improwizatorzy zagłębiają się w umysły poetów, pisarzy i dramaturgów, i dawnych, i obecnych, tworząc na naszych oczach całkowicie nowe dzieła. A że pasjonują się ezoteryką, wszystkim co ukryte i mroczne, przyjaźnią się z Muzami i nowoczesnymi i starożytnymi, zatem spodziewać można się po nich wszystkiego – od piosenki zainspirowanej sugestią widza, aż po jeden akt, czy wręcz cały spektakl na podstawie nigdy nie napisanego dzieła Szekspira.

*Grupa „The School of Night” została założona przez znanego dramatopisarza, aktora i reżysera Kena Campbella. Jej nazwę zapożyczono od działającej w szesnastym wieku zbiorowości humanistów: bardów, poetów, filozofów i naukowców. Poprzez komedię improwizowaną członkowie „The School of Night” wzorem swoich atentatów promują wśród współczesnych sobie ideę wolnomyślicielstwa

Patron medialny  przedstawień:Tygodnik Angora

Dodaj komentarz