Aktorzy

020Jacek Stefanik – mózg i motor przedsięwzięcia. Człowiek, który ze swą twarzą i ciałem potrafi zrobić niemal wszystko. Przy czym dysponuje piekielną wprost inteligencją – i tą ludzką i aktorską. Dzięki temu jest prawdziwym mistrzem teatralnej improwizacji. Pomaga mu w tym kapitalne poczucie humoru i błyskawicznie wydobywany z zanadrza dowcip. A także muzykalność i zdolności lingwistyczne, dzięki którym potrafi przemawiać we wszystkich językach świata. Sensei z prawdziwego zdarzenia.

002Magdalena Prochasek – w pierwszej chwili zdaje się być osobą nieśmiałą, niewinną, eteryczną wręcz. Tymczasem kobieta to silna, zdecydowana i charakterna. Idąca po swoje bez wahania i namysłu. Tak przynajmniej wciela się w role i sięga po narzędzia aktorskie z różnorodnego i barwnego pod tym względem wachlarza środków wyrazu, jaki ma na podorędziu. Potrafi huknąć pięścią w stół, ale i skutecznie uwieść widza delikatnością. Chodząca metamorfoza!

006 Piotr Gawron-Jedlikowski – prawdziwy punkt zapalny, sceniczna iskra. Potrafi w kilku ruchach i słowach pociągnąć za sobą cały zespół aktorski do działania, a publikę doprowadzić do wrzenia – w pozytywnym tego wrzenia znaczeniu. Człowiek o wyjątkowej rzutkości i aktorskiej werwie. Dynamiczny, inteligentny, wchodzący w rolę w ułamku sekundy, a zatem świetnie pasujący do idei „IMPRO ATAKU!”. Panie mówią, że przystojniak!

004 Jola Jackowska – wulkan inteligencji i erudycji, w połączeniu z nienaganną polszczyzną. Cechy te, wspólnie z kapitalną energią, jaką dysponuje, tworzą na scenie mieszankę łatwopalną i wybuchową. Aktorka fascynująca, pełnokrwista, z ostrym pazurem i ujmującą elegancją, która chwyta za serce, duszę i wyobraźnię naraz. Zniewalająca także pięknym, głębokim głosem, dopełniającym jej kreacje. Chapeau bas!

008Wojtek Oleksiewicz – z pozoru nieśmiały i wyważony, pełen harmonii i spokoju, jakby przyczajony aktor Teatru Nowego w Łodzi. Lecz gdy wyłania się nagle zza tej pozornej fasady i eksploduje poetycką magią, z miejsca porywa widza, wręcz go magnetyzując swym pełnym esencji, wielobarwnym kunsztem aktorskim. Porywając go z miejsca już na zawsze – trzeba dodać. Słowem: istny kidnaper publiczności.

agata mysliwiecAgata Myśliwiec – Grząślewicz – agregat energiotwórczy, chodząca erupcja, chochlik zawadiaka, głos jak dzwon, kilka nut nostalgii, kobieta konkret. Zawsze spontanicznie szalona odsłona Agaty sprawia, że nigdy nie jest nijako. Jeśli gdzieś jest niewiadoma , to trzeba tam zajrzeć. Świat wyobraźni to dla niej planszówka, w której pokonuje od razu po kilka pól. Po co się ograniczać?

016Janek Jakubowski – pod względem aktorskim istne żywe srebro. W ułamku sekundy przeobraża się, zmienia wcielenia, formę, nastrój, co czyni go wręcz niezbędnym kołem zamachowym improwizacyjnych spektakli Teatru Nowego w Łodzi. Niezwykle inteligentny, utalentowany ruchowo i posiadający niespożytą sceniczną energię. Subtelny i elegancki, acz konkretny i zdecydowany w swych scenicznych kreacjach Facet, którego nie da się nie lubić.

032Kamila Salwerowicz – zwiewna, smukła i powabna, lecz konkretna Istota, uwodząca urokiem, błyskotliwością oraz celnym dowcipem. Nieodparta siła jej wysokiej klasy aktorskiej zdobywa widza w mig i od pierwszego wejrzenia. Tak jak jej urokliwy, melodyjny głos, z którego umie korzystać z pełną premedytacją, przebiegając publice dreszczami po plecach. Z powodzeniem można ją nazwać Afrodytą teatralnej sceny.

035Piotr Rogucki – postać doskonale znana z dokonań muzycznych zespołu Coma, którego jest liderem i z telewizji. Tymczasem to przede wszystkim dyplomowany aktor. Pioruńsko wprost utalentowany, czego niezbicie dowodzi w swych kreacjach, tworzonych błyskawicznie i po mistrzowsku podczas spektakli  IMPRO ATAK! Charakteryzujący się fantastyczną wyobraźnią, nietuzinkową werwą i energią oraz niekonwencjonalnymi pomysłami, z których wykuwa swe wcielenia przy użyciu niezwykle ciekawych środków wyrazu scenicznego. To prawdziwy teatralny zwierz!

028Zorak – mistrz nieszablonowości. Urodzony talent aktorski. Naturalny diament, stworzony dla muzyki i teatru, estrady i sceny. Bezapelacyjny mistrz odtwarzania dźwięków, człowiek-perkusja, bitbokser, raper i aktor, który z połączenia swych niespotykanych umiejętności z powalającym poczuciem humoru konstruuje istną sceniczną bombę atomową. Robert Oppenheimer przebiera nogami z zazdrości.

026Sławek Badowski – wspaniały gitarzysta, doskonały akompaniator poruszający się w różnych gatunkach muzycznych, ubarwiający i wzbogacający swoim kunsztem przedstawienia improwizacyjne łódzkiego Teatru Nowego. Niebywały talent, który ma w rękach i sercu trudno jednak opisać; to trzeba usłyszeć i zobaczyć!

012Sławomir Bartkiewicz – człowiek-orkiestra, potrafiący na swych klawiszach wyczyniać prawdziwe cuda. Wyczarować każdy klimat, podbudowę muzyczną oraz tło wydarzeń mających miejsce na teatralnych deskach. Muzyk będący idealnym dopełnieniem scenicznej improwizacji i równorzędny partner dla aktorów. Żywa kopalnia melodii i dźwięków akompaniujących akcji. Bez niego IMPRO ATAK! nie miałby takiej siły w ataku.

 

 

 

konradKonrad Michalak – pełen uroku enigmatyczny myśliciel, szalenie zdolny i inteligentny . Przyczajony tygrys, ukryty smok. Na pierwszy rzut oka spokojny – na scenie obnaża swoją drugą naturę wybuchając wulkanem energii. Piekielnie ambitny – studia prawnicze i doktoranckie na wydziale aktorskim to jego codzienność. Doskonały obserwator; uwielbia różne typy postaci i nagłe zmiany – to jest to co go niesie.

 

 

 

michal-krukMichał Kruk – w życiu prywatnym jest jak smerf Ważniak, wszystko wie najlepiej i uwielbia narzucać swoje zdanie.         W teatrze jednak, zawsze partner jest dla niego najważniejszy, wspólna energia i radość z bycia razem na scenie. Niemałe doświadczenie komediowe, w postaci kilkuset przedstawień, zdobyte w ciągu ostatnich ośmiu lat na deskach warszawskiego Teatru Komedia, daje mu więcej swobody w improwizacji, w której zwycięża poczucie humoru. Jednakże dusza aktora dramatycznego jest w nim na tyle silna, że nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku. Niech nikogo nie zwiedzie łysa głowa i groźne spojrzenie. Ludzie mówią, że dobry z niego człowiek.

 

chmarkaKatarzyna Chmara – aktorka przebojowa, z niesamowitą werwą, biglem i tą energią, która sprawia, że gdy pojawia się na scenie, przejmuje ją i bierze w swe władanie. A gdy trzeba, chętnie przekazuje pałeczkę kolegom i koleżankom, dając się im prowadzić i swobodnie z nimi współpracując w czasie gry. Wyrazista, charakterna i błyskotliwa, a co za tym idzie niezwykle sprawna w dziedzinie improwizacji. W czym pomaga jej błyskotliwość i intelekt nie od parady. Bez nich zaś nie ma humoru i dowcipu, który brałby pod boki publiczność. Toteż Kasia Chmara go ma! Doprawdy warto popróbować warsztatu i talentu tej scenicznej bestii.

 

bondyrPiotr BondyraMały ale wariat. Jeden z dwóch najlepszych D’artagnanów w Polsce. Rozśpiewany wulkan energii i pozytywnych wibracji. Młody wygląd pozwala mu zapomnieć, że trzeba dorosnąć.  Lubi zmiany, a bez działania schnie jak jesienny liść. Romansuje z impro od niedawna, ale już wie, że to będzie związek na całe życie. Jego dziewczyna twierdzi, że nie ma nic przeciwko.  Wychowany na bajkach Disneya, szczęście stara się rozdawać każdemu i wszędzie, a szczególnie na scenie. Nie ucieka od nostalgii rodem z Królewny Śnieżki, a zdarza mu się nawet, być zabawnym niczym Dżin z Aladyna. W grupie Impro Atak, Bondyr czuje się jak w domu, a sceniczni partnerzy są dla niego jak rodzina.

 

karolKarol Sargalski – choć mieszka i działa w Gdańsku to pochodzi z Grudziądza, dlatego często postaci które gra też są z tego miasta. Wyznaje zasadę autentyzmu na scenie, kocha kobiety (wszystkie!) i często pokazuje to na deskach nadając scenom miłosnego charakteru. Jest to oczywiście perspektywa typowego mężczyzny konfrontowana z wyobrażeniami kobiet. Muzyka mu w śpiewaniu nie przeszkadza.

 

 

 

adam-kazAdam Kaźmierowski – wielki amator dobrego humoru. Spontaniczny, naturalny, szybki, ponoć uroczy. Od lat związany z trójmiejską sceną improwizacyjną więc wnosi do Impro Ataku bagaż doświadczeń.

 

 

 

 

 

bebeBeata Różalska „Bebe”– wesoła, energetyczna i zawsze czujna improwizatorka z dziesięcioletnim stażem. Zawsze jest najmłodsza. Próbuje być w kilku miejscach na raz. Nigdy się nie poddaje. Gdy bierze sprawy w swoje ręce, zawsze dociąga scenę do końca. Jako absolwentka i wciąż studentka uczelni artystycznych, potrafi zaskoczyć. Nikt nie mówi do niej po imieniu.

 

 

 

Zapisz

Dodaj komentarz